Stań się gwiazdą
Dzięki skutecznemu marketingowi!

Witold Kołodziej 2022-11-28 0 komentarzy

Bajka Trzy małe świnki - gdzie odsłuchać online?

Bajka Trzy małe świnki - gdzie odsłuchać online?

Opowiadanie bajek może być nie tylko przyjemnością, ale też stanowić dla dziecka źródło wiedzy, jak zachować się w danej sytuacji. Warto więc poświęcić każdego dnia nieco czasu, aby usiąść z maluchem i przedstawić mu nową, ciekawą historię z morałem. Można ustanowić to jako zwyczaj przed snem lub o innej porze.

Rodzic nie musi samodzielnie wymyślać historii (choć jest to dobry sposób, jeśli dziecko źle się zachowuje w konkretnych przypadkach i następuje potrzeba uświadomienia mu skutków nieposłuszeństwa), ale może skorzystać z naprawdę bogatej listy lektur, na których wychowały się poprzednie pokolenia. Klasyki literatury, takie jak "Czerwony Kapturek" czy "Trzy małe świnki" to opowiadania znane od wielu lat, ale nadal przekazujące wartościowe treści, które zapadają w pamięć maluchów i skutecznie przestrzegają przed różnymi niebezpieczeństwami. 

Obecnie nawet kilkulatki nieumiejące jeszcze dobrze czytać mogą już samodzielnie obsługiwać tablet lub smartfon, na których dostępne są platformy z audiobookami do odsłuchania. Dziecko może więc posłuchać nowej albo ulubionej historii, kiedy rodzica nie ma w pobliżu. Duży wybór pozycji można znaleźć na stronie kubus.pl. Proponowane pod podanym linkiem bajki są przedstawiane w formie krótkich, kilkunastominutowych podcastów, idealnie sprawdzających się jako sposób na wyciszenie przed spaniem. Za przekaz odpowiadają osoby stosujące intonację i dokładające starań, by maluch mógł wczuć się w opowiastkę, przeżywając przygody wraz z jej bohaterami. 

Zostaw komentarz jeżeli artykuł Ci się podobał!